Katalogas
Kur įsigyti
Prieskoninių augalų sėklos
Bazilikai kvapieji (lot. Oscimum basilicum)
Veislė Sėklų skaičius 1g Aprašymas
Cinamon N
Vienmetis augalas
Bazilikai kvapieji Cinamon 770 Vienmečiai medingi prieskoniniai augalai, augintini lauke, balkone ir ant palangės. Lapai labai aromatingi, turi cinamono ir baziliko skonį. Vartojama šviežia ir džiovinta žolė. Ja paskaninamos sriubos, mėsos, žuvies patiekalai, marinatai, gėrimai.
Dark Opal
Vienmetis augalas
Bazilikai kvapieji Dark Opal 770 30-35 cm aukščio vienmečiai augalai, lapai tamsiai purpurinės spalvos. Sėjami kovo-balandžio mėnesiais į daigyklas namuose ar šiltadaržyje.
Fine Alto
Vienmetis augalas
Bazilikai kvapieji Fine Alto 770 Apie 25 cm aukščio vienmečiai augalai, nedideliais žaliais lapeliais. Sėjami kovo-balandžio mėnesiais į daigyklas namuose ar šiltadaržyje.
Lemon
Vienmetis augalas
Bazilikai kvapieji Lemon 770 Vienmečiai medingi prieskoniniai augalai, augintini lauke ar balkone, turi citrinos ir baziliko skonį. Vartojama šviežia ir džiovinta žolė.
Toscano
Vienmetis augalas
Bazilikai kvapieji Toscano 770 Augalai vienmečiai, jų lapai dideli, ruplėti, žalios spalvos. Sėjami kovo-balandžio mėnesiais į daigyklas namuose ar šiltadaržyje.
Kitos rūšys
Rūšis, veislė Sėklų skaičius 1g Aprašymas
Citrinžolės lanksčiosios
Daugiametis augalas Cymbopogon flexuosus
Citrinžolės lanksčiosios 2000 Daugiamečiai prieskoniniai augalai, sezono metu augintini lauke, žiemai pernešami į patalpas. Lapai ir stiebai turtingi citrinų eterinio aliejaus. Juos galima nuolat skabyti ir vartoti šviežius, džiovinti, šaldyti. Tinka žuvies, mėsos, daržovių, vaisių patiekalams, kompotams pagardinti. Anksti pavasarį gelstančią žolę reikia nupjauti.
Čiobreliai vaistiniai
Daugiametis augalas Thymus vulgaris
Čiobreliai vaistiniai 5000 20-30 cm aukščio medingi dekoratyvūs daugiamečiai augalai. Sėjami anksti pavasarį.
Dumplūnės peruvinės Edulis
Vienmetis augalas Physalis peruviana
Dumplūnės peruvinės Edulis 1000 Vienmečiai augalai, augintini lauke sodinant daigais. Augalai apie 40 cm aukščio, stipriai besišakojantys. Vaisiai smulkūs, 4-5 g svorio, geltoni su oranžiniu atspalviu, saldžiai rūgštoki, sunoksta apvalkalėlyje. Tinka vartoti šviežius, džiovinti, konservuoti, uogienėms virti.
Gražgarstės (vienmetės rukolos)
Vienmetis augalas Eruca sativa
Gražgarstės (vienmetės rukolos) 400 25-50 cm aukščio vienmečiai lapiniai augalai, augintini lauke, balkonų ir palangių dėžutėse. Lapai aštroko pikantiško skonio, su riešutų prieskoniu. Tinka salotoms gaminti, varškei, sūriams, padažams, mėsos ir miltiniams patiekalams paskaninti. Subrendusios sėklos vartojamos kaip garstyčių grūdeliai.
Juozažolės vaistinės
Daugiametis augalas Hyssopus officinalis
Juozažolės vaistinės 1000 60-80 cm aukščio vaistiniai medingi daugiamečiai augalai. Sėklos sėjamos anksti pavasarį arba vėlai rudenį į lysves.
Kalendros blakinės
Vienmetis augalas Coriandrum sativum
Kalendros blakinės 100 Medingi 80-100 cm aukščio vienmečiai augalai, sėjami balandžio pabaigoje-gegužės pradžioje. Žydi ilgai, todėl sėklos subręsta skirtingu laiku.
Kiečiai vaistiniai (peletrūnai) N
Daugiametis augalas Artemisia dracunculus
Kiečiai vaistiniai (peletrūnai) 5000 Daugiamečiai vaistiniai prieskoniniai augalai. Vartojama šviežia ir džiovinta žolė, kuri pjaunama prieš žydėjimą arba žydėjimo pradžioje. Tinka sriuboms, salotoms, varškės, mėsos, daržovių ir kiaušinių patiekalams paskaninti, marinatams ruošti.
Levandos tikrosios
Daugiametis augalas Lavandula angustifolia
Levandos tikrosios 1000 Medingi dekoratyvūs 30-60 cm aukščio daugiamečiai puskrūmiai. Sėjami anksti pavasarį į daigyklas, šiltadaržius.
Mairūnai kvapieji
Vienmetis augalas Majorana hortensis
Mairūnai kvapieji 5000 Augalai vienmečiai, 25-50 cm aukščio. Sėjami kovo pabaigoje į daigyklas ar šiltnamius. Galima auginti namie ant palangės.
Melisos vaistinės
Daugiametis augalas Melissa officinalis
Melisos vaistinės 2000 90 cm aukščio medingi vaistiniai daugiamečiai augalai. Sėjami anksti pavasarį į daigyklas ir šiltadaržius.
Ožragės vaistinės
Vienmetis augalas Trigonella foenum-graecum
Ožragės vaistinės 75 20-40 cm aukščio, vienmečiai prieskoniniai vaistiniai augalai. Maistui vartojamos gelsvai rudos sėklos, šviežia ir džiovinta žolė. Sėklos įeina į prieskonių mišinio ‘Karis‘ sudėtį, pakepintos yra grybų skonio. Tinka žuvies ir mėsos patiekalams, sūriams paskaninti, arbatoms ruošti.
Pipirmėtės
Daugiametis augalas Mentha piperita
Pipirmėtės 18000 Medingi 40-80 cm aukščio vaistiniai daugiamečiai augalai, augintini drėgnoje priemolio ar priesmėlio dirvoje.
Pipirnės Danska
Vienmetis augalas Lipidium sativum
Pipirnės Danska 450 Vienmečiai augalai, žiemą ir pavasarį augintini balkone ar ant palangės. Maistui geriausiai tinka jaunų augalų lapai.
Ramunėlės vaistinės
Vienmetis augalas Matricaria recutita
Ramunėlės vaistinės 16000 Vaistiniai 40 cm aukščio vienmečiai augalai. Sėklos sėjamos anksti pavasarį tiesiai į dirvą.
Raudonėliai paprastieji
Daugiametis augalas Origanum vulgare
Raudonėliai paprastieji 7500 Dekoratyvūs medingi 30-60 cm aukščio daugiamečiai augalai. Sėklos sėjamos tiesiai į lysvę.
Rozmarinai
Vienmetis augalas Rosmarinus officinalis
Rozmarinai 800 Dekoratyvūs daugiamečiai prieskoniniai augalai. Turi gydomųjų savybių, medingi. Augintini konteineriuose, loveliuose arba laidžioje vandeniui dirvoje, šiltoje saulėtoje vietoje. Augalai neatsparūs šalčiui, todėl žiemai įnešami į patalpas. Maistui vartojami švieži ir džiovinti lapeliai. Tinka sriuboms, varškės ir mėsos patiekalams bei arbatai paskaninti.
Saldžiosios stevijos N
Daugiametis augalas Stevia rebaudiana
Saldžiosios stevijos 3500 Stevijų lapeliai 10-15 kartų saldesni už cukrų. Jais galima saldinti įvairius gėrimus ir gaminius. Stevijos nedidina cukraus kiekio kraujyje, todėl tinka diabetikams. Sėklos smulkios, pasėtos žeme neužberiamos, dygsta ilgai. Augalai lauke nežiemoja, nemėgsta durpių.
Šalavijai vaistiniai
Daugiametis augalas Salvia officinalis
Šalavijai vaistiniai 150 Daugiamečiai prieskoniai, užauga iki 70 cm aukščio. Augalai vaistiniai, medingi ir dekoratyvūs. Sėjami anksti pavasarį į daigyklas, šiltadaržius.
Šatreiniai (daugiametės rukolos)
Daugiametis augalas Diplotaxis tenuifolia
Šatreiniai (daugiametės rukolos) 4000 20-25 cm aukščio daugiamečiai augalai, gali būti auginami kaip vienmečiai.